2012.09.08. *KENART WINNER*
Egy órája sincs, hogy vettem magamnak egy pecabotot. Annyira megtetszett, hogy nem tudtam ott hagyni. Az eset pikantériája, hogy annak ellenére, hogy a horgászbolt legolcsóbb pálcája volt, mégis a legkisebb súllyal, és a legjobb fogással rendelkezett. A kíváncsiság kedvéért végigmustráltam a bolt “legjobb” pergetőbotjait és még a legdrágább sem vett le a lábamról. Utána következtek a műcsalik. Szinte csak Rapalákat találtam, méghozzá nagyon széles választékban. -Kenart van? –kérdeztem, de csak egy értetlen tekintet volt a válasz. Azonban a Rapalák ára szép kövérre sikeredett és azon somolyogtam, hogy két műcsali árából sikerült egy baromi jó pálcát vennem. A Kenart persze csak hab a tortán. Az olcsóbb nem minden esetben jelent silányabbat, igaz a kivételek erősítik a szabályt. A Kenart pedig kétségtelenül egy nagybetűs kivétel.
Hajnalban mindössze csak 8 C fok volt. A hajó vízre rakásánál szinte melegnek éreztem a 19 fokos Drávát és indulás után – hála a gépem vízelvezető nyílásainak – szinte thermál víz zúdult a bokáimra. Nyári szerkóban fáztam, mint a vadászkutya, ezért ezúttal elhagytam a bemelegítést és olyan eszeveszett sprintet diktáltam, hogy az első kanyar után már izzadságban úsztam. Az effajta aktust én csak hajnali térugrásnak hívom. (Téves az a hiedelem, miszerint, az aki nem volt katona az nem is férfi. Valójában csak azok nem férfiak, akik még nem eveztek cudar körülmények között, csipás szemekkel, árral szemben a hajnali Dráván. – a szerző megjegyzése)
Az előzőleg elhangzottak fényében már biztosan kitaláltátok, hogy mennyire tartom férfiasnak a horvát, illetve a magyar határőröket, de azért a megjelenésük a bika tolóerő következtében valóban tekintélyt parancsoló. Régebben, mikor még sok fát tettem a tűzre sosem volt alkalmam oldalról lefotózni őket, mert mindig szemből láttam a hajójukat, ahogy fénysebességgel felém csörtettek. Jelenleg kérem ennyire le vagyok szarva, hogy csak elhaladnak mellettem, de azért intenek egyet. És ez a gesztus már önmagában véve is szenzációs. Intenek. Nekem. A Dráva kénszagú ördögének. Lehet, hogy jövőre már nemcsak inteni, hanem integetni fognak. Az a tehervonat után, ami malenkij robotra visz Belgrád mellé, egy kőfejtőbe.
Egy homokpad tövében összeállítottam a cájgot és előkerült Gili küldeménye is. Egy nejlonszatyornyi játékszer. Kezdetét vette a fotózás…
A Kenart Winner már régóta nagy kedvencem. Talán ezt kedvelem legjobban a népes Kenart családból. Folyóvízre kifejezetten kiváló és elsősorban jászkeszegeket, sügereket, csukákat és balinokat adtak. Kevés domolykóba botlottam velük, de azokra meg ott van az alternatíva a Hunter személyében. Korábban a 35mm-es változatot használtam, de a könnyű pálcáim még bőven elbírják a 45 mm-es által okozott ellenállást is. A nagyobb kb. 25-50 cm-er úszik mélyebben, mint a kistestvére. Aránylag messze elhajítva, leengedett spiccel, folyóvízen simán lefut akár 1.3 méter mélyre. A kisebbiket már csak homokpadok mellett használom fél métertől, bokáig érő vízben. Balinra elsősorban az R, a TR és az NM színkombináció vált be. (A képen, a bal oldali sorban a nagyobbak, míg jobbra a fejlődésben elmaradott változatok sütkéreznek)
A Winnereknek mindig jó a kedvük és sosem szomorkodnak. Egyszóval nagyon mókásra sikeredett a fizimiskájuk. Mosolyogva mennek a mélybe és jókedélyük még a csukák fogai között is megmarad.
Az össze Kenart rettenetesen ragadós horgokat kapott és a minőségük sem hagy kívánni valót maga után.
A nap első dobásának legelső hala, egy hamisítatlan és ordas nagy méretű csuka személyében. Hiába ezek a fenegyerekek nem állóvízi csukák! Olyan mérkőzést vívtunk őkelmével, hogy úgy forgott a kajak, mintha körhintán lettem volna. Aztán jöttek a szaltók és a parádés előadást egy “vízenjárás” követte, majd egy kajakba ugrás volt látható, még mielőtt az ölembe ugrott volna, hogy aztán ismét a vízbe ugorjon. Egyébként érdemes megnézni a Winner arckifejezését. Hát nem megmondtam, hogy élvezi?
A 35mm-es Winner NRX...
A második krokesz is igen hamar jelentkezett, azonban a Jó Isten szűkre szabta ma a halak étvágyát és egy szempillantás alatt leoltották a villanyt.
Ő volt a hely utolsó hala. A sügérmintás változat csábította el. Sajnos a homokpadok nagy balinja is felvették a nyúlcipőt, ezért egy utálatos, limányos-örvényes, visszaforgós helyre mentem, ahol olyanokat kaptam, hogy a töltés adta a másikat.
Úton a centrifuga felé…
A centrifugáról azt kell tudni, hogy magas víznél még sosem tudtam benne 15 percnél hosszabb időt eltölteni, mert egyszerűen elfogyott a cérnám. A víz itt állandóan kavarog és teljesen váratlanul, mindig más és más helyen alakulnak ki az örvények. Ráadásul ennek a “túlvilági” helynek a halai csak egy négyzetméternyi helyen kapnak. De kapnak és ez a lényeg.
A Winner az erős sodrás ellenére is szépen úszott, esze ágában sem volt oldalazni és egyszer sem ugrott fel levegőért. Olyan ütéseket kaptam, hogy győztem a botot tartani…
Szinte minden dobás adott halat, de a kavargó víz olyan erővel nyomta meg a hajót, hogy azt jobb lábbal képtelen voltam már tovább tartani.
A hely utolsó hala, még mielőtt végleg kilapátoltam volna magam a lecsóból… Akkor jöjjön valami más…
A “vizuális balinozás”-t nagyon kedvelem. Alapvetően egy jó polárszűrős okuláré szükségeltetik hozzá és egy…
jó tárcsa fék, bocsánat, inkább láncfék. A csízió lényege, hogy pont olyan hosszúságú és súlyú láncot használjunk, ami ippenhogy megállítja a sodrásban a hajónkat. Így sok időt eltölthetünk egy adott helyen, de ha tovább szeretnénk menni, csak dobunk egy széles terpeszt és a lábaink által megnövekedett ellenállás miatt tovább fogunk csorogni. Néha csak arra használom a láncot, hogy lassítsa a hajót, így több időm marad megdobni a jónak ígérkező helyeket helyeket. Általában homokpadok mellett, akadóktól mentes terepen használom.
Na szóval, hogy visszatérjek az eredeti mederbe a“vizuális balinozásnál” a horgász szigorú önmegtartóztatást, aszkézist gyakorol és csak és kizárólag akkor dob a célhal elé, mögé, mellé, ha már megpillantotta azt. Ez a módszer által kihegyezhetjük az érzékszerveinket és betekintést nyerhetünk a célhal műcsalink felé gyakorolt magatartásába. A vizuális balinozás cserkelés a javából! És aki azt hiszi, hogy teljesen mindegy, hogy hová repül a wobbler a balin helyzetéhez viszonyítva az nagyon téved. :-O
Ezzel a képpel zárnám a mai bejegyzést. Bár derékfájás gyötör, mégis ez a táj mágnesként vonz magához és tudom, hogy holnap hajnalban, – bár nagyon nem terveztem – ismét és nem utoljára a lihegésemet fogja visszhangozni a Dráva.
Vízállás: 100 cm
a második krokesz már egyenesen piton, a feje legalábbis szép mintát kapott a teremtőjétől
Én is Kenart fan vagyok. Ennyi pénzért a legjobb vétel.
Milyen pecabotot vettél két Rappala árából?
Fogalmam sincs. Pillanat….
OKUMA SAFINA 2.10
6500 Ft
De alkudtam. Az eredeti ára asszem 7800 volt. Van egy rakás botom, de ezt nem tudtam ott hagyni.
🙂
na, jó, legyen 3 Rapala ára…
Safina nekem is jól muzsikál orsó fronton (ahhoz képest, hogy nő, és teniszező)
Csak 1,6 db! 🙂
Rapala XJS13FT 3990.-
Nóóóóórmááális? És nem balsa, hanem műanyag. Szerintem, egyenesen kínából. Ennek ellenére van pár típus, amit imádok. Mondjuk az SSR9CW vagy a F7GFR.
2.10 ? Nem rövid az amurozni? 🙂 🙂 🙂
Azon röhögtem a boltban, hogy bejött egy bojlis srác, aki elpanaszolta, hogy a 15 kilós potyka szétverte a kiemelőjét és, hogy most akkor milyet is vegyen. A srác pont úgy nézett ki, mint egy 15 kilós ponty. :-O
Szóval, ha olyan a gazda, mint a kutyája, akkor ez a horgászokra is érvényes. Persze nem mulasztottam el végignézni az etetőanyag kínálatot, mert olyan ajánlások olvashatók rajtuk, hogy megszakad az ember a nevetéstől. És a képek! 🙂
Horgászboltba járni jóóó!
http://etetoanyag.arukereso.hu/?gclid=CLXy_NWTqbICFYS9zAodrhUAMw
Micsoda különbség van két folyó között, én egy csatornán horgászom ( Bősi Üzemvízcsatorna, Szigetközi Öreg Duna) ahol véletlenül sem találni sehol homokpadot, vagy a folyó által lerakott, elhordott, partot, ezzel szemben a Dráva a képeid alapján egy vad és viszonylag zabolátlan folyó, vágyom rá 🙂 Krokesz, balin, jász micsoda halak! Domolykót nem fogtál 🙂 ?
De, csak nem akartam, hogy a túl sok halas kép láttán sokkot kapj. 🙂 Tapintatos ember vagyok. 🙂
Szerdától markáns hidegfront. Nem szabad elkapkodni a dolgot. Ha már ennyit utazol, akkor ne menjünk lyukra. 🙂
A Dráva most sajna tényleg nagyon szar. Ha lemenne 50-re, vagy az alá, olyan homokpadokat látnál, hogy csak na!
üdv
Ma reggel láttam én is, szar idő lesz 😦 túra elnapolva…… , vasárnap voltam kint de itt is szar a helyzet, szolvákok öblítést végeztek az erőműben egy nap alatt 2 métert áradt, aztán meg elzárták, a halak eltűntek, azért kicsíptem két ordast 🙂 nagy nehézségek (10km evezés) árán :-))
Helló !
A legkisebb hunterből létezik sinking is ? A fishing-marton csak floating (3 g)van, de pl. a sügérlapon van süllyedőben, ráadásul 3 és 3,5 g-os változatban is. Valamint itt a floating 2,5 g-nek van feltüntetve. Tapasztalatod ?
Nálam van itthon 5 darab. Ebből 3 lesüllyedt egy pohár vízben, kettő pedig fennmaradt. Jártam már úgy, hogy “sinking”-et vettem és “floating” volt.
Name Size Weight Depth Code Type
HUNTER 3 cm 3,0 g 0,5 m HU3 Floating
HUNTER 4 cm 4,0 g 0,2 – 0,5 m HU4 Floating
HUNTER 5 cm 6,0 g 0,3 – 0,7 m HU5 Floating
http://www.kenart.pl/
menj be a Produkty menübe!
Üdv!
Szerintem nem lehet tudni melyik megy le és melyik marad fent. Elméletileg mindegyik úszik!
Köszönöm a választ !
Még a színek jelentőségéről írhatnál egy kis szösszenetet, milyen színkódút ajánlasz közülük elsősorban domira.
A természeteseket, de a Hunter nagyobb változata is frankó, az amelyik fekete sárga. Szinte teljesen a felszínen úszik.