2015.03.01.
“Valódi konzervatívok azok, akik sem a romantikát, sem a legcsekélyebb elragadtatást nem engedik meg maguknak, se nem is érzik szükségét ezeknek. Res, non verba. A dolog maga, nem az arról való beszéd -így szól az ő törvényük.”
“A felfokozott érzelgősség, amely növeli a félelmet, sokkal gyakoribb, mint az átszellemülés, amely megszabadít a félelemtől.”
Ernst Jünger
“A harc birodalma, a cselekvés birodalma voltaképpen individuális és időbeli birodalom; a mozgásokat viszont a “mozdulatlan mozgató” generálja, anélkül, hogy azokban részt venne; a cselekvést a tudás világítja be, anélkül, hogy annak viszontagságaiban osztozna; a szellemi vezeti az időbelit, anélkül, hogy abban elmerülne; így marad minden saját megfelelő helyén, abban a sorban, amely az egyetemes hierarchiában sajátja…” Julius Evola
Hogy is énekli Csemer Boglárka?
Ezzel a sikalmlós, szentimantális cuncisággal már borítékolható is a siker az “internacionalista dalfesztiválon”. Egyébként flottul illeszkedik az olcsó Rúzsa-Wolf-ByeAlex-Kállay vonalhoz. Szemlátomást manapság már senkinek sincs meg a képessége ahhoz, hogy megpillantsa azt, ami általában a háborúk mélyén csillan fel. “Tudod-e, őrült az egész világ.” -kántálják manapság előadóművészek ezrei könnybe lábadt szemekkel és képtelenek felismerni, hogy a világ attól veszett meg és őrült meg, hogy az emberek a hülyeségtől már nem tudnak mit kezdeni önmagukkal. Pontosan az efféle betegségek kezelésére remek gyógyír a háború. Mert háborúk alkalmával többször látogatjuk meg a szomszédunkat és miközben acélgolyóbisok záporoznak a fejünk felett, lassan gerincünk is újra kiegyenesedik. Háborúban szebbé lesz az ember kézírása, egészségesebb lesz az étrendje és leadja a békeidőkben felszedett felesleget. Háborúban több gyermek születik, kiegyensúlyozottabbak lesznek a párkapcsolatok és mindenki boldog lesz már attól is, hogy este lefekvéskor a helyén tudhatja a segge lyukát. Már ha lesz hol lefeküdnie. A háború helyére teszi a dolgokat. Főleg belül. Persze a háborúban meg is lehet halni. Na hallod! De legalább ne mi legyünk azok, igaz-e kisbarátom? Csuhajja!
Többször szóba került ezen a blogon is a heideggeri Geworfenheit fogalma. Ez a belevetettség (egyben alávetettség) éppen arról szól, hogy az ember a születésekor egyfajta függőhelyzetben, már egy harcmezőn találja magát, ahol a halálerők vívják a harcukat a szellem reprezentánsaival. Ez embernek – ha ember akar maradni – harcolnia kell a hamisság a szellemtelenség, saját “gödörállapota” ellen.
A modern korban a halál elsősorban nem mint állapotváltozás, vagy kapu, hanem mint “feloldódás” mutatja magát. És nem is csak a háborúban, hanem elsősorban a “békeidőben”. Olyan csatatér a modern ember lelke, ahol a nemes ellenfél mélyen alszik, míg a sötét folyamatos aknamunkával maga arculatára formálja (helyesebben formátlanítja) hordozóját. Ezt nevezik hamis békének, a kényelem, a kellem, az elfolyósodás, a halál békéjének.
A tradícionális ember pacifikus,de nem pacifista. Ostoba az, aki azt hiszi, hogy szamszárai életét megúszhatja harc, vagy háború nélkül. Aki mégis így gondolja, énekelje csak párás szemekkel: “Wars for nothing”
https://atyafipeca.wordpress.com/2014/10/23/pacifikus-es-pacifista/
Ezt ippen 5 perce olvastam:
“Az élet feláldozása, ha nem az életfelettiség értelmében történik, nem életfeláldozás, az csak életkioltódás; áldozatot hozni csak egy magasabb rendűért lehet és szabad. A csökkenés nem áldozat.” (L.A)
Erdei Zoltán: Antispiritualitás és modern ezotéria
Ebből születhet egy egyszerű definíció is:
– Modern mindaz, ami számára értelmezhetetlen az életfelettiség.
De az életalattiság is. Ha ugyanis megértené ennek a veszélyét már nem dagonyázna oly’ kedélyesen a posztmodern mocsárban.
Mi a véleményed a legfentebb látható audiovizuális tartalomról? Érdekelne. Kímélet nélkül írd!
A legnagyobb háborúk a Mindenért zajlanak… és bennünk.
Miért is kéne félni bármiféle külső háborútól, amikor mi magunk állandó harcban állunk?
Azt mondják, a háború kirobbanásához kell egy feloldásra váró konfliktus, ez számunkra bizony megvan, mert hogyan is állíthatja magáról egy nem létező valóság, hogy az valóság, hát ezzel a valósággal állunk mi hadban, és folyik a mi háborúnk. A háború szimbólum, ami az uralomról szól, vajon ki győzetik le, és ki lesz az uralkodó, ez a mi casus belli-nk.
A legnagyobb és egyetlen harc az, hogy valóságos-e a fizikai valóság, mert vagy a fizikai valóság mondja magáról, hogy valóságos vagy én, együtt nem lehet a kettő.
Háború vége és az uralom kezdete számomra az lesz, amikor ki tudom jelenteni, amiről azt hittem van, az valójában nincs, mert ha nincs valóságos fizikai valóság, akkor én nem élhetek benne, hanem az bennem.
Zsigerből :nem tetszik. (Az E.Jüngeré)
(Talán azért, mert kiragadott szöveg,talán azért, mert olyat definiál,ami csak egy bélyeg.)