2016.03.29.
A Korona Angyala immáron Lucifer Falsus-ként “becsapódva”, átfordulva, egy kis “nite” és az egyirányú utca, amelyből nincs visszatérés, lévén egyirányú utca. A ringyóvá vedlett szárnytalan angyal, aki boldogan adja át magát a létesültek horizontalizmusának. Fényt hordozott, mégis “nite”* lett belőle.
Virág László mondja valahol, hogy “bizonyos népcsoportokat” valamiféle eszelős és őrült kéj hajt a világ elrontásában, megrontásában. Ezt pedig kár lenne a kedves Olvasónak kommentálnia, úgyhogy kérem ne is tegye!
*night
Azért a félnéger angyalért külön deres járna…Ezekhez az undorító létrontó reklámokhoz képest a hajdanvolt véreshurka-májashurkás, bontott csirkés, sebaj jövünkös reklámok nagyon aranyosak voltak. Mert nem akartak mást, mint felhívni a figyelmet egy termékre, szolgáltatásra. A maguk kicsit bugyuta, de humoros módján. A mai reklámoknál ez sokadrangú szempont. A fő szempont: nem a termék, szolgáltatás, hanem a létrontás, szabadesés reklámozása (ami viszont sok esetben egybeesik a reklám tulajdonképpeni tárgyával).
“félnéger angyal”
Elhatárolódom. 🙂
Kicsoda Ön, hogy megmondja milyen lehet egy angyal? “Mindenkinek” (“alanyi jogon”) joga van angyalnak lennie, ha kedvet kap hozzá. 🙂
Az alanyiság problémája azonban felvet egy-két kínos kérdést… 🙂
Mit nem adnál érte? Vagy ahogyan Hamvas fogalmazott: “szégyentelen életéhség”, Baranyi szerint pedig “fokozottan létben lét”.
Egyszer, mikor Assisi Szent Ferenc és társai az utcán, esőben koldultak, az egyik testvér bepillantott egy ablakon. Bent egy formás asszonyka dagasztotta a kenyeret, miközben keblei ütemesen mozogtak fel ‘s alá.
– Mi a baj testvérem? – kérdezte Ferenc
– Francesco! Néha úgy érzem, hogy a test egyetlen percnyi öröméért. akár az örök kárhozatot is vállalnám
– Menj testvérem, alapíts családot és légy boldog velük.- válaszolta Ferenc
Persze tudjuk, hogy a modern világ minden tevékenysége erre a fokozott létbe süllyedésre bazíroz, de, hogy mennyire furfangos csapdákat állíthat, Buddha a legjobb példa, akit Mara nemcsak gyönyörű nőkkel, hanem a prabodhi állapotában a végső önazonosság illúziójával is képes volt megkísérteni.
A reklám primitív szimbolizmusáról, meg erről a vagány “felszabadult” angyalkáról inkább nem írok semmit…
Ui.: Egyébként nemcsak őrangyal létezik, hanem őrördög is. Ez a lányka még az utóbbinak is szörnyen kevés lenne.